Кметът на Монтана заседава в Брюксел
Кметът на Монтана заседава в Брюксел / netinfo
Кметът на Монтана Златко Живков участва в 73-тата сесия на Комитета на регионите, която бе открита днес в Брюксел.

На сесията ще разглеждат становища свързани с недостига на вода и сушите в Европейския съюз; Зелена книга за градския транспорт; общата селскостопанска политика; стратегията за Европа по отношение на здравословните проблеми, свързани с храненето, наднорменото тегло и затлъстяването.

Комитетът на регионите в Брюксел ще обсъди и приносът на доброволчеството за икономическото и социално сближаване; разкриването на повече и по-дори работни места чрез гъвкавост и сигурност; насърчаването на активното гражданство на младите хора чрез образование; Бяла книга за спорта и средно срочен преглед на стратегията за науките за живота и биотехнологиите.

В края на 73-та пленарна сесия на Комитета на регионите доклад за Черноморското взаимодействие – нова инициатива за регионално сътрудничество, ще изнесе председателят на Националното сдружение на общините в Република България Красимир Мирев, кмет на община Търговище.