Искат оставката на министър Даниел Вълчев
Искат оставката на министър Даниел Вълчев / netinfo

Близо 30 автомобила участваха в протестно шествие, организирано от трите учителски синдиката във Враца. Инициативата е част от проявите на профсъюзите, предшестващи ефективната учителска стачка на 24 септември, в която преподавателите настояват за 100% увеличение на заплатите в образованието. С включени клаксони, светлини и знамена протестиращите учители преминаха от Автогарата по всички централни улици на града и спряха пред Областна администрация с искане за оставката на просветния министър Даниел Вълчев. Бе изпратена и протестна декларация до Народното събрание, в която настояват за образование да бъдат заделени повече от 4,18% от вътрешния продукт. “Искаме достойно заплащане, по-високо от това на колегите ни в Македония и Румъния, се казва в декларацията. Копие от нея бе внесено и при Областния управител д-р Антонио Георгиев. Протестът им бе подкрепен от здравни работници във Враца и специалисти от АЕЦ –Козлодуй.