Глобиха търговец за подправяне на етикети
Глобиха търговец за подправяне на етикети / netinfo

Инспектори от ДВСК - Монтана глобиха търговец за подправяне на етикети на храни. 6 акта за 2 550 лева са наложили инспекторите през септември. Най-голямата- 1500 лева е наложена на собственик на магазин в ломско село, който си е позволил да променя етикетите на храните от животински произход, за да удължи срока на годност.

Общо 80 кг субпродукти са иззети от кланици и магазини заради изтекъл срок на годност. 52 кг продукти без етикети, открити при месопреработвател също са бракувани. През септември ДВСК- Монтана е извършила 475 проверки.

Във Вълчедръм е открит  нов млекосъбирателен пункт.