Протестиращи фермери от врачанските села Търнава и Алтимир тръгнаха с животните си за София. Очаква се животните и стопаните им да нощуват в село Борован, утре да бъдат във Враца, след което ще поемат към автомагистрала “Хемус”.
“ До седмица ако не ни арестуват ще бъдем на жълтите павета в столицата”, каза Андриан Цаконски, председател на Регионалния млечен борд. Към протеста се присъединиха и фермери от Монтанско, както и софийски животновъди от Горна Малина.
Припомням, че исканията на млекопроизводителите са целогодишна субсидия от 0,20 ст. за литър мляко и отпускане на 250 млн. лв. за изхранване на животните през зимата.
“ До седмица ако не ни арестуват ще бъдем на жълтите павета в столицата”, каза Андриан Цаконски, председател на Регионалния млечен борд. Към протеста се присъединиха и фермери от Монтанско, както и софийски животновъди от Горна Малина.
Припомням, че исканията на млекопроизводителите са целогодишна субсидия от 0,20 ст. за литър мляко и отпускане на 250 млн. лв. за изхранване на животните през зимата.