Двойно увеличение на болните от ОРЗ в Монтана
Двойно увеличение на болните от ОРЗ в Монтана / netinfo

Главоломно се увеличават болните от остри респираторни заболявания в Монтана, съобщи директорът на РИОКОЗ д-р Даниела Караилиева. За изминалата седмица са регистрирани нови 359 случая на заболели, което прави 764,97 души болни на 10 000 души население.

За сравнение - предходната седмица болните са били почти на половина - 379,29 на 10 000 души.

"Ние сме направили предложение за удължаване на грипната ваканция в общинските училища, но вероятността за това е малка. Предстоят разговори с РИ на МОН, каза още за "Дарик" д-р Караилиева.

От 21 януари учениците в 16те учебни заведения на общинско подчинение излязоха в тридневна ваканция заради големият процент отсъстващи ученици. По информация на образователния инспекторат, на училище, поради заболяване, не ходят от 42% до 60% от децата.