Декларации за информираност ще попълват болните
Декларации за информираност ще попълват болните / netinfo

През 2008 г. пациентите ще попълват декларации за информираност, съобщиха от пресцентъра на Здравната каса.

Те ще съдържат информация за това, че по време на лечението им в болниците, никой не им е искал нерегламентирано пари за дейностите, заплащани от Националната здравна каса. Тези деклараци ще се прикрепват към месечните отчети на болничните лечебни заведения. Това са част от новите правила за работа на изпълнителите на медицинска и дентална помощ през 2008 г., записани в решението на УС на касата от 27.12.2007 г.