Мажоретният състав на Общински младежки дом и Духовият оркестър на ПМГ "Климент Охридски" се завърнаха от съвместно турне в Гърция. Възпитаниците на Луиза Стефанова и Пламен Крумов взеха участие в Международен преглед на духовите оркестри.Това е второто издание на фестивала, който се проведе в град Халкида от 3 до 7 септември.
Изпълненията на Монтанските мажоретки и музиканти от бяха посрещнати с бурни аплодисменти от гръцката публика. Лично заместник-кметът на град Халкида Лилиан Злакони поздрави двата състава и художествените им ръководители и им отправи официална покана за участие в карнавал през месец февруари 2010г, информират от Младежкия дом в Монтана.
Освен формациите от България в проявата участваха и състави от Гърция, Турция, Кипър и Италия.