Деца мерят сили по безопасност на движението
Деца мерят сили по безопасност на движението / netinfo

8 отбора от 5 общини участват в петото по ред Областно състезание по безопасност на движението, което се провежда днес в Мизия. Организатори са Областна администрация, РИО, РИОКОЗ, БЧК, Асоциацията по безопасност на движението и КАТ.

Целта на инициативата е да засили знанията на децата за безопасността им като пешеходци, велосипедисти или свидетели на ПТП, които могат да спасят човешки живот, оказвайки бърза и навременна медицинска или техническа помощ. В двете части на съревнованието – викторина и приложно колоездене, сили мерят деца от Враца, Мизия, Мездра, Козлодуй и Оряхово.

„Ние сме свидетели на една жестока война, която се води по пътищата на България. За огромно съжаление всеки ден нейни жертви най-вече са деца и млади хора. Колкото повече човек знае и може да бъде полезен за предотвратяването на пътни произешствия, толкова повече спасени животи ще има, каза в обръщение при откриването областният управител д-р Антонио Георгиев.