Бум на телефонни заплахи за училища
Бум на телефонни заплахи за училища / netinfo
5 телефонни заплахи за бомби в училища са били подадени само в един ден във Враца, съобщават от ОДП. Четири от сигналите са на тел 166 и един на телефон на пожарната 160. Схемата е същата като през последните дни – младежки глас заявява, че в сградата на училището има заложено взривно устройство. Заплашени по този начин са били ПТГ “Никола Й. Вапцаров”, ПМГ “Акад. Ив. Ценов”, ЕГ “Йоан Екзарх”- два пъти и СОУ “Христо Ботев”. Директорите са подписали декларации и учебните занятия не са прекратявани.

Във връзка със зачестилите злоумишлени анонимни телефонни обаждания, на 25 март, полицейски служители са провели работна среща с директорите на заплашените училища. Представени са протоколи за полицейско разпореждане за създаване на организация за осъществяване на адекватен пропускателен режим - преглед на личен багаж и ученически чанти, недопускане на външни лица и спазване на обществен ред и дисциплина в поверените им учебни заведения.