Ботев победи Ботев в приятелски мач
Ботев победи Ботев в приятелски мач / netinfo

Криводолският "Ботев" победи в приятелски мач с 1:0 врачанския "Ботев". Заради паузата в първенството, двата тима направиха контрола в събота, която се игра на тренировъчното игрище на стадион "Хр. Ботев" във Враца.

Първото полувреме премина без сериозни голови положения. Второто полувреме започна с лек превес за домакините, които излязоха на терена с почти изцяло нов състав. Йочев реализира в 53-та минута единствения гол в срещата.

Двата тима се срещнаха още в първия кръг от първенството на Западна Б група на 8 август, тогава до победата стигнаха врачанаи със същия резултат.

"Ботев" -Враца победи с 3:1 отбора на "Септември" в мач за Купата на България в четвъртък. На отбора му предстои домакински мач в 9-а кръг от първенството с четвъртия във временното класиране "Вихрен" - Сандански. Срещата ще се играе на 17 октомври от 16ч. на стадион "Христо Ботев".

Дерби-срещата на Северозапада между "Ботев"-Криводол и "Ком-Миньор"-Берковица ще се играе на стадион "Белите орли" в Плевен. Според наредбата на БФС криводолският тим трябва да играе домакинската си среща с "Ком -Миньор" на неутрален терен. Според предварителната програма срещата между двата отбора трябва да се играе на 17 октомври, но по същото време и плевенският тим е домакин на "Рилски спортист"-Самоков. Очаква се през следващата седмица да бъде уточнена датата на мача, като тя ще е или 16 или 18 октомври.