Блокираха центъра на Монтана
Блокираха центъра на Монтана / netinfo
От шест часа тази сутрин до обяд бе затворен центърът на Монтана заради почистването и извозването на снега от Централния булевард “Трети Март” и паркингите. Полицейски автомобили осигуряваха работата на екипите от фирма "Чистота", които извозваха снега.

Само за 10 дни от началото на януари за снегопочистването са изразходвани 330 тона пясък и 50 тона сол, съобщи кметът на Монтана Златко Живков. За извозването на снега от паркингите в центъра на града досега камионите на общинското предприятие „Чистота” са направили 130 курса. Цялата кампания по почистването струва 35 хиляди лева на бюджета. Основните пътни артерии са почистени, но страничните все още не, уточни още Живков.