Заключителна конференция по проект „В услуга на обществото", организирана от Административен съд - Видин се състоя днес в крайдунавския град. В нея участие взе и кметът на общината Румен Видов. В своето приветствие към организаторите и участниците във форума той изрази удовлетворение от високите резултати, постигнати при реализирането на проекта и подчерта, че реформите, които са предложени в проекта отговарят на потребностите на гражданите и институциите за още по-бързо и обективно решаване на съдебните спорове, от което зависи и развитието на обществото.
В рамките на проект „В услуга на обществото" са проведени множество проучвания във връзка с общественото мнение относно дейността на административните съдилища, вътрешно проучване, чиято цел е самооценка от страна на съдебните служители по отношение дейността на трите съдилища - Видин, Враца и Монтана, „Оценка на риска" от корупционни практики в трите административни съдилища. Разработени са и индивидуални за трите съдилища планове, както и единна концепция за промяна в правилниците и процедурите за прозрачност, и отчетност.