5 млн. лв. са задълженията на Топлофикация Враца към Булгаргаз
5 млн. лв. са задълженията на Топлофикация Враца към Булгаргаз / netinfo
""Топлофикация “ Враца не успява да изплаща текущите си задължения към "Булгаргаз", това е причината да бъде спряно подаването на гориво към централа Младост", съобщи за Дарик зам.изп. директор Кремен Георгиев. Общото задължение към газоснабдителното дружество е около 5 млн. лв. От тях половината се изплащат по погасителен план, по който няма забавяне, уточни още инж.Георгиев и апелира към абонатите да плащат редовно консумираната топлоенергия.

“Топлофикация” има готовност да започне спиране на 50 до 70 абонатни станции, с големи задължения, ако се окаже, че централа “Градска” не може да осигурява нормално топлоподаване към редовните платци.