Зачестилите смъртни случаи в бранша предизвикаха извънредни проверки на всички строителни обекти, които се извършват от екипи на Областната инспекция по труда в Монтана.
Само за два дни от началото на кампанията инспекторите са установили 15 нарушения на 4 строителни обекта. 16 човека са санкционирани. На един работодател и едно длъжностно лице са наложени глоби, които според закона могат да бъдат от 250 до 5 хиляди лева. Актове са съставени и на 14 работника, в размер до 250 лева, главно за неизползвани на лични предпазни средства.” Ако бъдат открити сериозни нарушения на изискванията за безопасност, работата на строителните обекти ще бъде спряна”, категоричен е директорът на Областната инспекция по труда Антон Антонов.