Със златни медали и специална награда се завърна Клубът по спортни танци „Ксани денс” от Международния фестивал на изкуствата „Утринна звезда”, проведен в курортния комплекс Албена. Надпреварата бе организирана от Арт академия ”Утринна звезда”, член на Международния танцов съвет-CID- UNESKO. Представители на „Ксани денс” в това издание на фестивала бяха артистичната двойка на клуба Християн и Габриела Йорданови, които се състезаваха в категория детски танцови дуети - спортни танци. Журито оцени тяхното артистично изпълнение „Цирк” на първо място и те грабнаха златните медали в тази категория.
Ксандриния Капелова за първи път представи клуба в категория деца до 12 години спортни танци - соло. Тя впечатли с чар, артистичност и отлична техника на танцуване журито, което и присъди купа и златен медал, първо място сред многобройната конкуренция. На Ксандриния бе присъдена и специалната награда за борбеност от организатори и жури на международния фестивал. Очарователната танцьорка на клуба трябваше да вземе участие с партньор и в категория Танцово шоу –дуети, но поради контузия в глезена не успя. Участие в този стил ще вземе в по-нататъшните издания на международния фестивал „Утринна звезда”.
Фестивалът даде възможност на талантливите деца и възрастни да изразят пълноценно своите заложби. Участници бяха многобройни състави и колективи от България и чужбина.
„Пореден успешен танцов сезон имаше „Ксани денс”. Клубът ще продължи усилена работа лятото с децата за да се даде един успешен старт и през новия танцов сезон”, каза треньорът Николинка Колева, член на Българската професионална танцова асоциация и Световният танцов съвет.