Предвиждат изграждането на още един парк в Горна Оряховица
Предвиждат изграждането на още един парк в Горна Оряховица / Дарик нюз

С изграждането на нов парк ще бъде отбелязана десетата годишнина от побратимяването на Горна Оряховица с турската община Бююкчекмедже. Юбилеят от подписването на договора, който ще се чества през 2013 г., ще бъде отбелязан и чрез поставянето на плоча. Сътрудничеството между двата града е изключително динамично, информира кметът на Г. Оряховица инж. Добромир Добрев. Взаимодействието е в културната и икономическата сфера.
 През следващата седмица в железничарския град ще пристигне кметът на Бююкчекмедже д-р Хасан Акгюн.

Днес инж. Добрев прие делегация от побратимения град, водена от председателя на Общинския съвет Джошкун Кайнак. В делегацията са още заместник- кметът по строителството арх. Ахмет Байрактар и бившият общински съветник и настоящ служител в администрацията на турския град Сами Танер.
Тримата вече са разгледали доста места в Г. Оряховица и имат различни идеи за съвместната работа. Също през следващата седмица се поставя началото на реконструкцията на молитвения дом в квартала до Пожарната. Тя ще бъде направена със средства, осигурени от настоятелството и от Бююкчекмедже. Предназначението на имота - за молитвен дом, бе променено по времето на бившия кмет инж. Йордан Михтиев.
Мюсюлманите в Г. Оряховица са имали свой молитвен дом до опустошителното земетресение през 1913 г. По-късно им се дава помещение в района на днешната автогара. По времето на тоталитаризма обаче то е продадено.
Представителите на Бююкчекмедже заявиха, че са готови да помогнат със средства и на християнските храмове в града.