Извадиха Партизан (Червен бряг) от Северозападната В група
Извадиха Партизан (Червен бряг) от Северозападната В група / Дарик нюз, архив

Представителният отбор на „Партизан” /Червен бряг/ е изваден от състава на Северозападната „В” група, съобщиха от Зоналния съвет на бФС във В. Търново. Решението е на Дисциплинарната комисия, като санкцията е наложено по чл 28, ал. 1 от Дисциплинарния правилник. Освен това е наложена глоба на клуба в размер на 500 лева. Санкцията е заради напускането на терена на група играчи в края на първото полувреме на срещата с „Ботев” /Луковит/. Тримата футболисти Елин Петков, Кирил Вълов и Цветан Петров са извадени от футбола за една година.

Получилият червен картон за блъскане на рефера Станислав Ставров- състезател Иво Върбанов, е със спрени права за три срещи. Изгоненият за груба игра от терена негов съотборник Стефан Христов е наказан за един мач. Наложените наказания са обжалвани от „Партизан” пред Зоналния съвет на БФС, който е над Дисципа и се очаква неговото решение. Тъй като срещата бе прекратена в 41- ата минута, при резултат 2:0 за отбора на „Ботев” /Луковит/, Спортно- техническата комисия присъжда още три гола на тима и крайният резултат е 5:0. Конфликтът пламва след втория гол на „Ботев”, преди който футболистите на „Партизан” са имали претенции за нарушение срещу техен бранител.