37 плаката на унгарския художник Петер Поч са подредени в Младежкия дом в Горна Оряховица. Изложбата е под надслов „Плакатна самота" и е предоставена от Унгарския културен институт в София по повод националния празник на Унгария, който беше отбелязан на 23 октомври.
Голяма част от плакатите са създадени за паметни или емблематични събития: 100 години Театър „Йожеф Катона" - Кечкемет, Международен пленер „Лудвиг", Световен фестивал на международния съюз на кукловодите, ІV и V-ти фестивали на анимационното кино - Кечкемет, 10 години Датски културен институт в Унгария, Фестивал на анимационното кино и Пролетен фестивал - Кечкемет. Други са с интригуващи заглавия: „По желание на обществото", „Плакатна мания", „Театър от театъра", „Портокалова република", „Гробище за старо желязо", „Оркестър"Чик", „Добро утро, Мексико!" и „В памет на Тулуз Лотрек".

До сега изложбата „Плакатна самота" е показвана в София в Унгарския културен институт, а също в Русе, Пловдив и Габрово.
Художникът Петер Поч е роден в унгарския град Печ през 1950 г. Завършва Художествена гимназия в родния си град. От 1972 г. се занимава основно с графика и проектиране на плакати. Редовно участва в международни биеналета и триеналета на плаката. Носител е на множество национални и международни награди. За изключителния си принос в изкуството през 1997 г. е удостоен и с едно от най-високите отличия в Унгария - наградата „Михай Мункачи", връчвана на националния празник на страната. През 1991 г. създава Студио за дизайн POSTERY.

През 2008 г. Петер Поч основава Асоциацията „Плакатна самота". През същата година преподава в катедрата „Графичен дизайн и плакат" в Института по изкуства към Западно-унгарския университет. За периода 1977-2009 г. Поч показва творчеството си в общо 81 самостоятелни изложби в Унгария, Полша, Югославия, Холандия, Финландия, Германия, Чехия, Канада, Словакия, Румъния, Япония, Мексико, Украйна, Италия, Франция. Негови произведения се намират във всички авторитетни музеи и сбирки на плакатното изкуство по света. В България творецът е познат най-вече от участията си в петте издания на Международното триенале на сценичния плакат София.

Петер Поч е и сред 30-те именити плакатисти, включени в най-успешния международен проект на триеналето Плакатната акция „Буквите на България - Азбука на Европа", представян в десетки галерии по целия свят. Буквата от българска азбука, която изтегля в жребия Петер Поч, е „Ю". Контактите му с Дома на хумора и сатирата са белязани с успешно участие в ХІХ-то международно биенале на хумора и сатирата в изкуствата 2009, в което става носител на Специалната награда на Министерството на културата в раздел „Плакат".
