Гергана Баръмова продължава да бие на европървенството
Гергана Баръмова продължава да бие на европървенството / Дарик нюз

Гергана Бъръмова продължава увереното си представяне на Европейското първенство по бадминтон за глухи в София. След като не допусна нито една загуба в отборната надпревара и изведе нашите до бронзовите медали великотърновката постигна три победи в срещите на сингъл и една на смесени двойки.

Поставената под №2 в схемата на шампионата великотърновка излезе от предварителната група "Б" с три поредни успеха. В мачоне по единично  Баръмова удари с по 2:0 гейма Харуик (Англия) (21:6 и 21:9),  Галкина (Русия) (21:8 и 21:8) и Брунбауер (Австрия) (21:1 и 21: 2) и събра 3 точки. В следващия кръг тя ще срещне седмата в схемата Новк (Литва), която остана втора в групата си.

Поставените под №1 при женските двойки Баръмова и Силвия Чапкънова продължават в четвъртфиналите, след като елиминираха  австрийците Брунбауер/Нойдолт с 2:0 (21:7 и 21:4). Сега им предстои мач с британската двойка Ален/Харуик.