Баби рецитират Изворът на Белоногата за детския празник в Шемшево
Баби рецитират Изворът на Белоногата за детския празник в Шемшево / DarikNews.bg

По инициатива на кмета на великотърновското село Шемшево Кирил Ангелски самодейки от Клуба на пенсионера в селото са подготвили специална програма за местните подрастващи по повод 1 юни. Възрастните жени са поканили от 17,00 ч. децата на гости в пенсионерския клуб.

Спектакъл по поемата „Изворът на Белоногата" ще видят малките жители Шемшево. Той е реализиран със съдействието на председателката на читалище „Напредък" Зорница Стефанова. Музикално-артистична програма от своя страна са подготвили и децата.

Забавата в Шемшево ще продължи с дискотека в Младежкия клуб, организирана от неговата председателка Анелиа Радева.

571 са жителите на с. Шемшево, каза кметът Ангелски. От тях 40 са деца и младежи на възраст до 18 години. На първоюнската веселба се очаква да присъстват поне 20 тийнейджъри.