Втора победа за баските в Суперлигата
Втора победа за баските в Суперлигата / bgvolleyball.com
Тимът на Черно море постигна втора победа в Суперлигата по волейбол, след като надигра категорично като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) в двубой от третия кръг на първенството, съобщава bgvolleyball.com.

"Моряците" доминираха през по-голямата част от срещата, но в началото на третия гейм се разрази истинска битка на терена. Волейболистите от морската столица обаче успяха да се откъснат от съперника и спечелиха частта с огромна преднина.

За варненския тим Стефан Иванов заби 16 точки (3 аса, 2 блокади), Явор Генов добави 15 точки (2 аса). За Миньор Георги Стоянов завърши с 11 точки (1 ас, 1 блокада).

В 4 кръг варненци приемат Монтана, а перничани домакинстват на Нефтохимик 2010.