Националките ни отстъпиха след дузпи
Националките ни отстъпиха след дузпи / БФС
Националният отбор на България за девойки до 16 г. отстъпи на съперничките си от Сърбия U16 с 6:7 след изпълнение на дузпи във втория си двубой на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена. В редовното време срещата завърши при 1:1, съобщава официалният сайт на БФС. България откри резултата чрез Александра Янева в 18-та минута, но в 36-та гостите изравниха с гол на Живана Ступар. През втората част не се стигна до нови попадения и победителят трябваше да бъде определен чрез дузпи.
При наказателните удари сръбкините надделяха със 7:6. Според регламента на турнира за победа с дузпи се присъждат 2 точки, докато при загуба – 1 точка.
В другата среща от надпреварата Естония се наложи над Фарьорски остови с 1:0.
След вторите двубои Сърбия е лидер в класирането с 5 точки, следвана от България с 4 точки. Естония и Фарьорските острови са на последните две позиции с 3 и 0 точки съответно.
Последният мач на България е срещу Естония. Двубоят ще се проведе на 12 април, сряда, от 11:00 часа.
Стартовият състав на България U16: 1. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова - к., 4. Венка Драганова, 5. Александра Янева, 6. Силвия Кефалова, 10. Антонина Шопска, 11. Ивана Найденова, 13. Ралица Витекова, 16. Ивона Илиева, 18. Габриела Найденова, 19. Гергана Илийчева
Резерви: 12. Виктория Димова, 2. Александра Полагачева, 7. Яна Динева, 8. Красимира Велева, 9. Александра Горанова, 17. Габриела Самарджийска, 20. Биляна Петкова
Селекционер: Троян Радулов
Съдия: Златка Габерова