Варненци стартират срещу Витоша
Варненци стартират срещу Витоша / ПФК Черно море

Черно море направи 2-2 срещу Берое във втората контрола от подготовката си. Ето как официалният сайт на „Морето” проследи контролата:

90 мин. Емил Янчев отне топката от противников футболист и излезе сам срещу вратаря, но стреля неточно.

75 мин. Мартин Костадинов проби отляво, финтира защитник на Берое, нахлу в наказателното поле, пусна топката успоредно на вратата, Иван Коконов я пропусна, тя достигна до Марек Кузма, който стреля от 7-8 метра, но вратарят спаси.

70 мин. Добра комбинация на Берое доведе до нов гол във вратата на Черно море – 2:2.

60 мин. На местата на Емил Михайлов, Георги Илиев, Александър Цветков, Ондрей Сукуп, Мариян Огнянов и Атанас Зехиров в игра влязоха Иван Дюлгеров, Ерих Шабан, Валентино Кайене, Николай Минков, Емил Янчев и Ертан Томбак.

54 мин. След грешка в защитата на Черно море Борислав Цонев излезе сам срещу вратаря, но Емо Михайлов спаси.

52 мин. Мартин Костадинов фаулира футболист на Берое и съдията посочи бялата точка. Мартин Райнов реализира отсъдената дузпа, въпреки че Емил Михайлов предвиди ъгъла, в който ще бъде насочена топката – 1:2.

Състав на „Черно море“ за второто полувреме:

Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Георги Илиев, Александър Цветков, Александър Александров, Атанас Зехиров, Мариян Огнянов, Иван Коконов, Марек Кузма

Край на първо полувреме

39 мин. Георги Илиев нахлу и стреля от около 22-метрова дистанция, а топката мина под плонжа на вратаря – 0:2.

26 мин. Центриране от дясно  на Карачанаков, но вратарят на Черно море Емил Михайлов улови топката.

23 мин. Георги Илиев открадна топката, след грешка на защитниците на Берое при изнасянето. Капитанът на Черно море подаде към Александър Цветков надясно, който върна към точката на дузпата, където Георги Илиев бе фаулиран и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Цветомир Чунчуков, който реализира за 0:1.

11 мин. Отново Георги Илиев изведе Атанас Зехиров между защитниците в противниковото наказателно поле, но вратарят на Берое го изпревари и улови.

7 мин. Първо опасно положение за Черно море. Капитанът Георги Илиев центрира от корнер към далечната греда, топката достигна до Александър Цветков, който я свали към Хасани, но ударът на новото попълнение бе париран от защитник.

Начало на първо полувреме

Състав: Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Илияс Хасани, Александър Александров, Витиня, Георги Илиев, Александър Цветков, Мариян Огнянов, Атанас Зехиров, Борислав Балджийски, Цветомир Чунчуков

Резерви: Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Ертан Томбак, Николай Минков, Иван Коконов, Марек Кузма, Ерих Шабан, Валентино Кайене

Мача пропускат: Иван Дичевски, Илиан Илиев, Орлин Старокин, Георги Божилов