Кола се заби в крайпътно дърво, загина спътникът на шофьора
Кола се заби в крайпътно дърво, загина спътникът на шофьора / Sofia Photo Agency

48-годишен мъж от Попово е загинал в катастрофа на пътя преди отбивката за Белоградец, съобщават от полицията. Инцидентът е станал миналия петък около 11 часа.

Автомобилът, в който пътувал, бил управляван от негов съгражданин на 44 години. Колата, която била с белгийска регистрация, напуснала пътното плътно, ударила се в крайпътно дърво и се преобърнала извън пътя.

Пострадалият спътник на шофьора бил откаран в болница „Св. Анна” с контузия на крака, главата и тялото. По-късно починал. Установено е, че водачът не е употребил алкохол преди да седне зад волана.

16-годишна варненка, също пътник в автомобил, е била ранена в катастрофа вчера на Аспаруховия мост. Шофьорът – мъж на 47 години, не спазил дистанция и се ударил в спиращата пред него кола. Няма опасност за живота на момичето.