Деян Карамфилов (№9) вкара 14 точки на "Спартак"
Деян Карамфилов (№9) вкара 14 точки на "Спартак" / netinfo
"Спартак" Пл-"Черно море Тича" 93-77
Баскетболистите на „Черно море Тича“ инкасираха загуба при гостуването в Плевен на местния „Спартак“. Варненци отстъпиха със 77-93.
Варненци започнаха силно мача и взеха първата четвъртина с 26-22. Втората бе за плевенчани (22-13), които на почивката се оттеглиха с аванс от пет точки. В третата четвъртина бе равностойна (16-16), а последната бе за домакините (33-22).
Шест минути преди края резултатът бе равен, но само за 2 минути и половина „Спартак“ направи серия 11-2 и си осигури успеха, съобщава bgbasket.com.
Станислав Цонков и Деян Карамфилов вкараха по 14 точки за гостите. Последният направи и 5 асистенции. Ангел Нацкин реализира 13 точки.
Най-резултатен в мача бе Мартин Маринов от „Спартак“ с 29 точки, 8 асистенции и 3 борби.
Плевенчани вкараха 13 тройки от 31 опита, а гостите се отчетоха с 6 от 20 опита.