16 учители получиха общински отличия в навечерието на Деня на народните будители (СНИМКИ)

16 учители получиха общински отличия в навечерието на Деня на народните будители (СНИМКИ)
16 учители получиха общински отличия в навечерието на Деня на народните будители (СНИМКИ) / снимки: live.varna.bg

В навечерието на 1-ви ноември - Ден на народните будители, 16 педагози на възраст до 35г. получиха общинско отличие „Млад учител". Наградите бяха раздадени на тържество, което се проведе в зала „Пленарна" на общината.

Призовете връчиха директорът на дирекция „Образование и младежки дейности" Лилия Христова и председателят на ресорната комисия към ОбС Славчо Славов.

16 учители получиха общински отличия в навечерието на Деня на народните будители (СНИМКИ)
netinfo

„Вярваме във Вас - в знанията и уменията, с които вдъхновявате своите ученици! Благодарим Ви, че сте избрали една от най-достойни професии, че работите активно за утвърждаване на призванието „учител", обърна се към номинираните преподаватели Лилия Христова. Тя допълни, че Община Варна винаги ще бъде верен партньор в реализацията на учебно-възпитателния процес. „Дни преди Деня на народните будителите, Ви пожелавам да бъдете здрави и все така всеотдайни в работата си, защото най-ревностните пазители и будители на духовността винаги са били българските учители", допълни тя.

16 учители получиха общински отличия в навечерието на Деня на народните будители (СНИМКИ)
netinfo


Председателят на Съюза на българските учители във Варна Веселин Рашев връчи на Община Варна купата, завоювана от варненските учители в Дванадесетата учителска спартакиада с международно участие , чийто домакин бе морската столица.

16 учители получиха общински отличия в навечерието на Деня на народните будители (СНИМКИ)
netinfo


Тази година наградените са:

Стамена Христова - Частна детска градина „Мечтатели"

Невяна Павлова - Четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио-Кюри"

Мирослава Стоянова - Частно езиково училище „Малкият принц"

Ваня Крамарска - Частна детска градина „Малкият принц"

Елица Стоянова - Частна детска градина „Малкият принц"

Йоана Рухова - Средно училище „Найден Геров"

Дора Солакова - Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий"

Елисавета Стоянова - Основно училище „Петко Рачев Славейков"

Десислава Дончева - Детска градина „Незабравка"

Станислава Тобак - Център за подкрепа за личностно развитие: Общински детски комплекс

Славена Атанасова - Основно училище „Стефан Караджа"

Велизара Гайдарова - Средно училище „Димчо Дебелянов"

Анелия Конукова-Джурова - Частна профилирана гимназия по информационни технологии и обществени комуникации „Антоан дьо Сент-Екзюпери"

Янислава Здравчева - Основно училище „Добри Войников"

Катерина Костова - Детска градина „Морска звездица"

Александра Костова - Основно училище „Добри Чинтулов"