среща села
среща села / netinfo
Жители на старозагорските села Козаревец, Християново и Ловец настояват за полицейско присъствие. Пред депутата от БСП Георги Гьоков и общински съветници те споделиха, че се страхуват и искат обещанието-униформен във всяко населено място, да бъде спазено.
 
Лошото състояние на пътя в посока село Михайлово, непочистеният парк, през който преминава река, която може да създаде риск от затлачвания, са само част от проблемите на козаревци. Кметът Димитрина Димитрова поясни, че мостът над реката не е обследван и се нуждае от неотложен ремонт, пътят до гробищата трябва да се насипе с фрезован асфалт, за да е проходим в зимни условия. В горещите месеци пък проблем създавал и бившият стадион, превърнал се в изоставена нива, която е  пожароопасна.
 
„БСП винаги настоява за селата да бъдат отпускани пари, защото хората изнемогват. Кметовете на населените места се оплакват, че са се записали за приемен ден при кмета на общината от месец май и все още не са приети”, подчерта общинският съветник Валентина Бонева, общински председател на партията. По думите й в момента Общината тегли заем в размер на 7 млн. лв. за ремонт на кварталите, но за левицата не е ясно защо не се насочват пари и към малките населени места.
 
И в трите села хората недоволстват от окаяната инфраструктура, от бездомните кучета, от невъзможността да ограничат до центровете си селскостопански животни, както и от скоростта на преминаващите автомобили. „Ще поставя отново този въпрос за безопасност на движението на МПС в Общинския съвет. Когато разглеждахме бюджета на общината ние настоявахме селата да имат делегиран бюджет, за да решават кметовете своевременно проблемите по места”, припомни общинският съветник Климент Пенчев.   
 
По думите на социалистите  е необходима балансирана политика, тъй като интересите за градовете и селата са различни.