Преговорите между синдикатите и ръководството на „Мини Марица-изток" бяха отложени за утре, съобщи лидерът на КНСБ в дружеството Валентин Вълчев.
Двете страни се нуждаят от ден за размисъл, за да избистрят позициите си по възникналия спор между работниците и управата на въгледобивното предприятие.
Срещата е насрочена за утре в 13 часа.
По рано през деня в Раднево се проведе извънредно заседание на ръководствата на миньорските федерации на КТ „Подкрепа" и КНСБ, на което е била обсъдена ситуацията в минния бранш в България.
Приета е била декларация, която ще бъде огласена най-рано в петък. В нея се настоява да бъдат решени четири проблема. Чрез документа синдикатите предупреждават, че ще преминат към национален протест, ако не бъде решен спорът в „Мини Марица-изток между работници и ръководство за изплащане на по-високи възнаграждения при по-голямо производство.
Другите проблеми посочени в декларацията, са затварянето на Втори блок в ТЕЦ „Бобов дол", което ще остави без работа 5000 миньори и енергетици, неразплащането от страна на НЕК с топлофикационните дружества и пенсионната реформа.