Отборът на Спортната асоциация на МВР спечели пистолетен турнир 5-ти октомври
Отборът на Спортната асоциация на МВР спечели пистолетен турнир 5-ти октомври / netinfo

На стрелбище «АРМКОМ» в Стара Загора се проведе десетото юбилейно издание на традиционния турнир по стрелба с голямокалибрен пистолет.В състезанието се включиха десет отбора и  42 състезатели от Стара Загора и страната.

В първия етап на състезанието те се надпреварваха в дисциплините "Прецизна стрелба" (3+15 изстрела) и "Бърза стрелба" (7  изстрела) с бойно оръжие.

Осемте финалисти, показали най-добри резултати в първия етап на турнира, премериха сили в атрактивната дисциплина надстрелване ("Shooth Off") по падащи метални мишени.Комплексния победител в индивидуалното класиране е  Методи Марков - състезател от Стрелкови клуб "Ронин" и служител на Община - Стара Загора. Второ и трето място заеха Александър Коджабашев и Борислав Ботев.

Четвъртото място в комплексното класиране завоюва единствената жена класирала се за финалната дисциплина- Стайка Иванова от втория отбор на  ОД МВР - Стара Загора.

Първи  в отборното класиране станаха състезателите от Спортната асоциация на МВР с 510 точки. Второто място спечели отборът на ОД МВР - Стара Загора-ІІ,   а трети се класираха домакините на турнира  от стрелкови клуб "Ронин". 

Специалният гост на турнира - ген. Тонка Матова от Спортната асоциация на МВР връчи 5 поощрителни награди.

Организатори на турнира са Община Стара Загора, Областна дирекция на МВР и стрелкови клуб «Ронин».