Два автомобила са горяли през изминалото денонощие на територията на областта, съобщават от полицията в Стара Загора.
В събота около 21.45 ч. в Районно управление «Полиция» - Чирпан е получено съобщение от 38-годишен мъж от с. Свобода, общ. Чирпан, че ползваният от него микробус "Форд Транзит", с пловдивска регистрация, паркиран пред двора на къщата му на ул. "Първи май" № 8 в с. Свобода, е запален.
От пожара са унищожени половината предно панорамно стъкло, дясното външно огледало за обратно виждане и дясната половина от арматурното табло. Огънят е потушен от ползвателя и негови роднини.
Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване от служители на Районно управление "Полиция" - Чирпан.
Тази сутрин около 03.11 ч. в Първо Районно управление "Полиция" - Стара Загора е получено съобщение за горящ лек автомобил "Лексус Ин 200", със старозагорска регистрация, паркиран до магазин "Лидл" на старозагорската улица "Иван Вазов". Установено е, че лекият автомобил е ползван от 21-годишна старозагорка.
При инцидента е изгоряла предната част на автомобила. Причините за пожара, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване от служители на Първо Районно управление "Полиция" - Стара Загора.