Представители на общинското ръководство на побратимения със Стара Загора руски град Самара са първите чуждестранни гости на Стара Загора по повод празника на града – 5 октомври. Очаква се днес Екатерина Горбунова, Евгений Аброскин, Лидия Федосиева и Валерий Медведев да разгледат Художествената галерия и Регионалния исторически музей, а по-късно да посетят Музей „Искра”, Музея на розата и Тракийската гробница в град Казанлък, както и връх Шипка и Храм-паметника в гр.Шипка.
Стара Загора очаква пристигането и на кметът на град Йюби, остров Майорка,
Испания -Томас Кампанер.
В Стара Загора късно днес пристига и делегацията от побратимения ни сръбски град Крушевац, водена от заместник-председателя на Градския съвет Синиша Максимович и от Радослав Комленович – член на Градския съвет. Гостите ще бъдат придружавани по време на престоя им тук от Тенчо Руканов – председател на Общински съвет-Стара Загора.
Утре вечер пристига делегацията от гр.Ларнака, Кипър, водена от кмета на Ларнака Андриас Мосейос и членовете на Градския съвет Трифонос Трифонас и Йоанис Заурас.
В неделя кметът на община Стара Загора проф. Светлин Танчев ще се срещне гостите от руският град Самара и с кмета на град Йюби Томас Кампанер.
Чуждестранните гости ще участват във всички прояви, посветени на празаника на Стара Загора.