Кандидатите от листата на коалиция „България без цензура" за 27 МИР Стара Загора предизвикаха старозагорци при откриването на предизборния си информационен пункт на булевард „Цар Симеон Велики".
Водачът на листата Кънчо Филипов, №2 Янко Янков, №3 Мария Динева и останалите кандидат депутати раздадоха на преминаващите покрай пункта граждани бутилки с минерална вода с №13 - номера на коалицията в интегралната бюлетина.
„Когато започнем да водим предизборна кампания всички ставаме много сериозни, вземаме се твърде насериозно. Кампания обаче може да се прави и с усмивка и закачка, и точно това се опитваме да покажем днес. С минералната вода приканваме хората на Стара Загора и им припомняме, че трябва да мислят когато гласуват. За да не се налага всички да пият една студена вода след изборите", коментира водачът на листата на ББЦ в Стара Загора Кънчо Филипов.
„Паметта на народа е малко къса. Всички обаче знаем как си тръгна правителството на Бойко Борисов с предварително прекратяване на мандата му, знаем и за продължителните протести срещу последния кабинет. Ако хората не искат това да се повтори и ситуацията да стане още по-зле, нека гласуват за нас", призова областният лидер на ББЦ Янко Янков, който е под №2 в листата.
Купуването и продаването на гласове е престъпление