Учредиха Местна инициативна група в Стралджа
Учредиха Местна инициативна група в Стралджа / Дарик Сливен

Общински съветници, представители на стопанския, нестопанския и  бизнес сектора в Стралджа учредиха сдружение Местна инициативна група /МИГ/. Съгласно изискванията МИГ Стралджа ще бъде включена в Националната селска мрежа, която е част от Европейската  мрежа чрез които може да се използва опита на всички останали регистрирани такива у нас и Европа , да се прави размяна на добри практики и др.

Това, което се очаква от МИГ Стралджа  е да докаже капацитет за прилагане на Стратегията за местно развитие, да бъде в състояние на управлява 2 млн.евро, да приема, администрира, одобрява постъпилите проекти, съобщиха от общината. Сдружението ще разполага с 2 млн. евро за финансиране на дейностите по проектите, с които ще кандидатстват различни организации и хора от селата от общината.

Учредителите  приеха Устав на сдружението. Утвърден беше и ръководния състав. Събранието упълномощи кмета на общината и председател на новоучреденото сдружение Митко Андонов да регистрира  инициативната група в съда.

„Предстои ни много и сериозна работа!", каза Андонов  и изрази сигурността си, че Стралджа и общината  има своя ресурс за справяне със задачите по  подготовка, одобрение, изпълнение, одитиране на проектите   и ръководството ще оправдае очакванията. „МИГ Стралджа може и трябва да се превърне в акумулатор на добри идеи. Това е стъпката, която ще направим заедно , за да привлечем още ресурси за общината!"допълни той.