Община Тунджа с одобрени проекти за възстановяване след бедствия
Община Тунджа с одобрени проекти за възстановяване след бедствия / netinfo
Три нови проекта на община Тунджа одобри Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерски съвет, съобщи кметът на общината Георги Георгиев. Общата им стойност е в размер на 415612 лева.

Първият проект предвижда корекция на дерето в село Роза като за него са отпуснати 223 748 лева. За ремонт на стената на язовира в Челник са предоставени 156760 лева. Средствата, отпуснати за ремонт на сутерена на сградата на бившето училище в село Болярско са в размер на 35104 лв. „Отдавна чакахме тези пари за да решим сериозни проблеми в тези населени места, които се получиха в резултат на бедствията през ноември миналата година”, каза Георгиев. Общинското ръководство предвижда да възобнови някои стари преписки и да кандидатства пред Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане и за други обекти.

До края на юни ще бъде избран изпълнител, а реалните строително – ремонтни дейности ще започнат най-късно през септември, допълни още Георгиев.