Кражба на релси е извършена от съоръжението са съвместно ползване - военния полигон Ново село, съобщиха от Областна дирекция на МВР. Металните траверсни релси с дължина около 420 м. са били положени на територията на базата са задигнати за неустановен период от време.
За кражбата в Районно управление „Полиция" Котел е получен сигнал от Военна полиция - Сливен на 12 ноември и е образувано досъдебно производство.
По принцип полигонът има специален пропускателен режим, на който са подложени и фирмите, които извършват строителни дейности там, но как е станала кражбата се разследва.
Емил Енчев, кметът на село Мокрен, в чието землище се намира полигонът, каза, че не е уведомен за кражбата. Той допусна, че релсите са от противотанкови заграждения. Енчев информира още, че само за 2 дни в селото са откраднати 3 магарета. В събота сутринта липсвали две животни и тази сутрин още едно, което било откраднато направо от обора на стопанина си. Крадците се издирват.
„Идва Нова година и трябва да се правят салами и суджуци", пошегува се мокренският кмет.