Кметът Милев: Плащаме според свършеното
Кметът Милев: Плащаме според свършеното / Дарик Сливен, архив

„Свършеното от „ЛТБ - България" ще бъде оценено внимателно по определения ред и от това ще зависи и заплащането за предоставената услуга", заяви кметът Кольо Милев, след като днес провери как е почистен Сливен от снега и леда.

По време на проверките на място е бил извикан и отговорникът по снегопочистването от фирма „ЛТБ - България" Иван Киров. Той е информиран за забележките на общината към работата на фирмата, поискано е те да бъдат максимално бързо отстранени, съобщават от общинския пресцентър. „Фирмата изпитва затруднения и това е очевидно за всички. Не случайно още през ноември и декември проверих какво съм заварил като наследството при сметосъбирането и снегопочистването. Тогава Инспекторатът към общината на два пъти констатира и поиска отстраняване на основни технически пропуски от „ЛТБ - България". Сега лично изисках спешна реакция и чакам резултати" - каза кметът Милев. Според него в общината е създадена добра вътрешна организация за реакция на кризисната ситуация, много добре работи и Областният кризисен щаб.

Проверката е показала, че основните пътни артерии в града са почистени и техника се пренасочва към второстепенните улици и кварталите.