Търговищкият “Вариант 5” с 9 отличия от “Купа Сливен”
Търговищкият “Вариант 5” с 9 отличия от “Купа Сливен” / netinfo
Клуб по спортно ориентиране “Вариант 5” се завърна от тридневните състезания “Купа Сливен”, които се проведоха в местността “Карандила”. Те бяха организирани по повод 50 години спортно ориентиранев град Сливен.

Над 150 състезатели от 15 клуба взеха участие в състезанието. 25 бяха представителите на “Вариант 5”.

При най-малките - 10 годишните - Иво Стойчев се класира на първо място,а Бетина Бонева на трето.

При мъже 14г. Георги Антонов стана трети, а при маже 16г. /М-16/Валентин Кирилов бе втори.

В елитната възрастова група Ж-21 Радмила Сапунджиева бе трета,а при Ж-21Б Петя Христова -втора.

При ветераните 35 години-мъже Ивайло Иванов и Веселин Илиев са втори и трети.А при жените Петранка Ангелова е първа.

Комплексната купа я спечелиха отбора на Феерия-Ямбол. Всички отличили се състезатели получиха медали и тениски.

Следващото състезание, което предстои на клуба по спортно ориентиране “Вариант 5” е Българска паркова купа и Държавен нощен шампионатв гр.Враца - на 20 и 21 септември. По програма:

-12,30 часа –Официално откриване и връчване на състезателните номера за Парковата купа;

-13.00 часа - старт на първите номера – спринт за Българска паркова купа - карта гр. Враца;

-15,00 часа - награждаване за Българска паркова купа;

-от 17,00 до 20,00 часа - проверка на документи в сградата на х.”Леденика”;

-21,00 часа - старт на Д.П. Нощно ;

21.09.2008 /неделя/

-10.30 часа - масов старт – скорелауф - за купа “Леденика” ;

-13.00 часа - обявяване на резултатите, награждаване на победителите;

Седмица по-късно започва надпреварата за на национална купа “Феерия” и Българска паркова купа 2008 в гр. Ямбол. Състезанията ще се проведат на 27 и 28 септември при следната програма: