Регионален печат в петък
Регионален печат в петък / netinfo

„Братя отглеждат суперканабис с електроника и капково напояване” е водещата тема от първа на „Утро”’Градинарите” се изнесли на палатка , за да бдят денонощно над реколтата.   Плантация за отглеждане на канабис разкри полицията в русенското село Бръшлен. Индийски коноп е открит при претърсване в шест имота. Дрога е отлеждана в частен двор, в близост до центъра на селото. Там полицаите се натъкнали на над 200 стръка коноп, засадени на площ от 250 кв.метра. В имота имало специално изградена система за капково напояване, уреди за измерване на почвените и атмосферни условия, техника за предпазване от вредители. Разпъната била и палатка, оборудвана с легла и преносим компютър. В необитаема къща, в същия двор, са открити съдове със химически препарати и торове. Според първоначалните данни на експертите растенията са от селектирани холандски сортове канабис, с високо качество и съдържание на активно наркотично вещество. Задържани са двама братя  на 20 и 23 години, от Русе. В други четири стопанства в Бръшлен са намерени стръкове, съцветия и семена от конопени растения, оставени за изсушаване. Канабис е бил засаден и на 300 метра от река Дунав. Изяснява се съпричастността към случая на двама мъже от селото – на 19 и 28 години.

„Половината от освободените от физическо с фалшиви бележки” информира всекидневникът от втора. 1225 деца не посещават часовете за спорт в училище, най-често кръшкат в елитните гимназии. За изкарването на фалшиви бележки от личните лекари активно са съдействали и родителите, съобщава главниат секретар Регионалния център по здравеопазване д-р Искра Генева. Като причина за скатаването се посочва лошата материална база в училищата, непрофесионалното и формално водене на занятията от преподавателите, липсата на защита на личните вещи и недобрата адаптация на учебната програма към възрастта, възможностите и интересите на учениците.

„Корабостроителите вече няма да си доплащат душа” научаваме от четвърта страница. Това съобщава синдикалният лидер Александър Йорданов. Както ви бяхме информирали, работниците в Корабостроителницата не само, че не вземат заплати, а са били принудени да доплащат сметката за вода след вземане на душ. Ръководството на фирмата обаче вече е отменило заповедта след като се разшумя в медиите по този въпрос.

Двама братя гледат нива с канабис с капково напояване. Това е водещото заглавие на „Бряг” днес. Реколтата от селектирани холандски сортове израсла над човешки бой с помощта на електроника и модерни технологии.

Русе посрещна 4 чудотворни икони и мощи на 8 светици, е друго заглавие от първа страница. Митрополит Неофит, много русенски и украински духовници и десетки миряни се поклониха вчера пред светините в Катедралния храм „Света Троица”.

При пълна секретност висши военни от екипа на Обама тестваха робот край Русе. Специалисти от Русенския университет и Гражданска защита демонстрираха пред гостите системата RESCUER за обезвреждане на мини и антитерористична дейност. Американските военни, специалисти от Съвета за сигурност на президента на САЩ останаха възхитени от качествата на робота.

Само 7 заведения в Русе предлагат поръчка онлайн, пише на Бизнес страницата. От тях 3 са пицарии, 1 кухня, 1 хлебопекарна, 1 сладкарница, и една фирма за разнос на минерална вода по домовете. Разносът на храна по домовете се прави с таксита, което оскъпява доставката с 2 лева.