Пепелянка уби жена в Табачка. Това е водещото заглавие на вестник ”Утро”. 62-годишната Василка Иванова започнала самолечение със силна ракия вместо да потърси лекар. Пациентката била докарана в болницата в много тежко състояние и се сринала на пода във фоайето на Хирургическия блок, пред дежурните в Спешно приемно отделение.
Комитетът „Петя” отива с конкретни идеи при кмета. Работници сложиха предпазни решетки на тротоара в района на училище „Алеко Константинов”.
И Русе ще приема боклук отдалече. 37 милиона лева инвестирани в екологията на областта за 4 години. В русенското депо за отпадъци може да запристигат отпадъци от околни общини и области, чиито сметища ще бъдат закрити заради несъответствие с евронормите.
Цял блок трепери от теч в подземията. Хората ще търсят помощ от общината, не е ясно откъде идва водата. Вода в пространството между мазите и основите на блок 106 на ул. „Скобелев”16 разтревожи тези дни обитателите му. „Трябва да се покани специалист, който да влезе вътре в това пространство между мазите и основата на блока и да се проследи откъде идва течът”, съветват от ГЗ.
Трима души ранени на пешеходни пътеки за ден. Двама мъже пострадали заради отнето предимство.
За 16-и: КНСБ-Русе зове хората си на всеобщ протест в София. Това е водещото заглавие на „Бряг” днес. КНСБ – Русе стяга хората на наемния труд за участие в национален протест на 16-и юни, съобщи председателят на Регионалния съвет на синдиката Александър Йорданов. Синдикално-гражданската демонстрация, както КНСБ предпочита да нарича протеста, е в защита на конституционните права на хората на наемния труд, защита на работните им места и на доходите им.
По-малко кандидатстват след 7 клас, обявените места обаче са повече, пише на трета. 835 бъдещи осмокласници са подали заявления за кандидатстване в русенските гимназии след завършен седми клас. Справка в РИО сочи, че тази година кандидат-гимназистите, пожелали да се явят на изпит, са с около 20 по-малко в сравнение с миналата година.
Към Русе тръгва боклукът от 120 незаконни сметища, пише на четвърта. Боклукът от 120 незаконни сметища на територията на Русенска област ще бъде транспортиран до регионалното депо. Това съобщи вчера в Русе министърът на околната среда и водите Джевдет Чакъров. Извозването ще стане след 16 юли, когато изтича срокът, в който кметовете на населени места трябваше да организират закриването на незаконните битови сметища.
Ръководството на “Боник”: Ако до седмица не получим отговор от НАП, възобновяваме протестите, е заглавие от Бизнес страницата. Ще потърсим публичност и съд, ще запознаем румънските медии с проблема с невърнатия ДДС-кредит, твърди управителят на фирмата Цветелина Яковчева.