Като част от есенните дни на изкуството и културата днес ще се осъществи инициативата Лига на разказвачите. Нейни организатори са Капитал лайт, библиотека “Любен Каравелов” и Община Русе. Началото е в 18 часа в Клуба на дейците на културата, входът е свободен.
На същото място, но в събота, клубът ще открие новия си творчески сезон с джаз концерт. Участници в програмата са Джаз студио “Русе” с ръководител Петър Петров и гости Михаил Йосифов – тромпет и Борис Петров – пиано. Билети и информация в КДК или на телефон 834 922. Началото ще бъде в 19.30 часа.
1 октомври е Международният ден на музиката. По този повод в 11 часа пред общината, а при лошо време в Пленарна зала ще се проведе концерт на Общинския детски център за култура и изкуство.
От 17 часа също пред общината ще свири Общинския духов оркестър, с диригент Димчо Рубчев. В 18 часа пък, в пленарна зала с концерт ще бъдат отбелязани 100 години от основаването на музикално дружество “Лира”.