Кубрат спечели купата от фенския турнир на „Лудогорец“
Кубрат спечели купата от фенския турнир на „Лудогорец“ / Радка Минчева
Отборът на фен клуба от Кубрат спечели футболния турнир, част от Четвъртия национален фен събор на привържениците на „Лудогорец“.
В надпреварата на Тренировъчната база „Гнездо на орли“ в Разград участваха 8 фенски отбора. В неспирния дъжд те изиграха общо 16 мача от по две полувремена от по 10 минути.
Отборите бяха разделени на две групи, играха всеки срещу всеки, на полуфиналите победителят от едната група игра срещу втория в другата, победените в тези срещи спориха за третото място, а победителите – за купата.
Малкият финал бе между двукратните победители в турнира – отборът на фен клуба от Попово – и фен клуб „Амилум“. Попово победи с 1:0 и се окичи с бронзовите медали. На финала Кубрат победи убедително Русе с 3:1 и спечели турнира. Освен купата и медалите за класираните на призови места, за отборите имаше и по стек бира от спонсора на турнира „Болярка“. Пак от същия спонсор бяха и индивидуалните награди – най-добър вратар е Ивайло Христов от Попово, най-полезен играч – Сибин Самиров от Русе, а голмайстор с 8 попадения – Йонко Йорданов от Кубрат.
Спонсори на турнира са още: ПФК“Лудогорец 1945“, община Разград, ВК“Правда“, Пицария „Крейзи форест“, „Клио комерс“ и „Тера маркет“.
Съборът на феновете продължава в следобедните часове в местността „Пчелина“, в хижата на община Разград, там ще има още два турнира – по табла и тенис на маса. Вечерта от 19,00 ч. е веселата част от събитието.