Д-р Адемов: Ако мандатите в Разград бяха 5, ДПС щеше да има трима депутати
Д-р Адемов: Ако мандатите в Разград бяха 5, ДПС щеше да има трима депутати / netinfo

Ако мандатите в Разград бяха пет, ДПС щеше да има три, сега сме донори на гласове за други региони, преди бяхме рецепиенти  – коментира депутатът от Разград д-р Хасан Адемов официално обявените резултати от гласуването в неделя. Това се е случило във всички региони с по четири мандата. Според него обаче методът на Хеър-Ниймайер е дал възможност ДПС да разшири територията си като спечели мандати в региони като Видин и София.

Д-р Адемов обяви, че все още не е сигурно, но най-вероятно вторият депутат от Лудогорието ще е д-р Нигяр Сахлим, тъй като се очаква Рамадан Аталай да влезе в парламента като водач на листата в Силистра.

Др Адемов Ако мандатите в Разград бяха 5 ДПС щеше да има трима депутати
netinfo

Сред причините за намалелия брой избиратели на ДПС Адемов посочи трудовата миграция. По думите му около 8000 са гласоподавателите на ДПС, които работят в странство. Според Адемов две трети и от недействителните гласове, които са общо 1820, са на ДПС. Намаляването като цяло на избирателната активност също е сред причините за по-ниската подкрепа за партията на Местан – коментира Адемов. По думите му политическата сила е мобилизирала твърдото си ядро, а периферното не е отишло до урните, тъй поради силно недоволство от общата картина в страната. Хората не правят разлика между това кога си на власт и кога опозиция – обясни още Адемов.