Бегачи от шест държави участваха в четвъртия полумаратон „Камчийски пясъци”
Бегачи от шест държави участваха в четвъртия полумаратон „Камчийски пясъци” / Ерика Хаджиева, Сани Пенева
Любители на бягането от шест държави участваха днес в четвъртото издание на най-дългото състезание на пясък в България – полумаратонът „Камчийски пясъци”, който се организира от разградския клуб „Зелена стъпка”.
Тази година реката бе придошла и се наложи участниците от България, Румъния, Германия, Русия, Франция и САЩ да я пресекат не бегом, а с помощта на лодка и водни колелета.
Над 110 бегачи се включиха в двете дестинации. Имаше дисциплина за най-малките – по трасето от 2,2 км. тичаха 18 деца на възраст от 4 до 15 години, финишираха 13 от тях, пръв бе 11-годишният Кирил Щуков, на второ място е 14-годишната Ирина Томова, а на трето - по-големият брат на победителя 13-годишният Радослав Щуков.
Най-добър при мъжете на по-дългата дистанция - 21 км. – бе миналогодишният победител Александър Спасов, на 24 години от отбор „Жулистан”. Той финишира с време 1:50:27 часа. На второ място е 42-годишният Георги Георгиев от Сливен, а трети -  24-годишният Росен Тодоров от „Русе тича”.
При дамите най-бърза бе 25-годишната Ралица Ангелова от София с време 2:22:57 часа, втора остана 24-годишната германка Карина Спечер, а на трето място е 24-годишната Велина Вълова от „Brown Team”-Русе.
В по-късата дистанция – 10 км. – победител е 30-годишният Румен Стаматов от „fit2run”-Варна с време 48:31 мин. Втори до финала стигна Венци Младенов – на 33 години, също от Варна, а трети – Даниел Кубашлиев от „Ruse CAR Motorsport”.
При жените най-бърза с време 54:50 мин. бе 36-годишната Цветелина Венкова от „Зелена стъпка”, която ден по-рано зае второ място на дистанция 21,3 км. на маратона „Каланджа” край Синеморец.  На втора позиция остана Веселина Йорданова, а на трета Вирджиния Грабовски.
В деня преди състезанието организаторите и състезателите участваха в почистване на плажната ивица. Събрани бяха 80 чувала боклук всеки с вместимост 130 литра. Отпадъците бяха извозени от камион, осигурен от Община Аврен – съобщават от „Зелена стъпка”.