Три фирми са заявили желание да монтират камери по улиците в Асеновград, съобщи за Дарик ресорният заместник-кмет Пламен Йончев. Преди дни общината обяви обществена поръчка за поставяне на видеонаблюдение по възлови улици и кръстовища в града с концентрация на ПТП и кражби.
Критерии за избор на победител ще бъдат технически най-изгодна оферта, с добро качество на камерите и ниска цена, уточни зам.-кметът. Поръчката е на стойност 60 000 лв., а парите са осигурени от общинския бюджет. (Чуйте подробности в прикачения файл.)
Камерите ще бъдат свързани със сървър, който ще се намира в РУП – Асеновград и ще се наблюдават денонощно. Целта е да се намалят нарушенията и катастрофите по улиците на града.
Очаквам до края на седмицата да бъде избрана фирмата изпълнител на обществената поръчка. Смятам, че до месец камерите, които ще бъдат жични и безжични, ще бъдат монтирани, каза още зам.-кметът.