ПФК „Ботев” отваря вратите на най-модерната футболна база в България. „Жълто-черните” ще представят пред обществеността своя спортно-възстановителен център, който ще приюти представителния отбор и цялата детско-юношеска школа на клуба. Той е изграден върху площ от над 66 дка в квартал Коматево.
Инвестицията, която възлиза на повече от 9 млн. лева, е изцяло на мажоритарния собственик на Ботев Цветан Василев.
Спортната база се състои от 6 футболни терена, 2 от които с изкуствена настилка. Съоръжението разполага с трибуна с 2000 седящи места и административна сграда, в които са събрани възстановителен център, фитнес, ресторант, леглова база и редица други необходими на спортистите помещения.
В близките дни седалището на ПФК Ботев ще бъде преместено от стадион „Христо Ботев” в новия спортен център, който клубът ще стопанисва в следващите близо 35 години. Целият тренировъчен процес на „канарчетата” също ще се провежда в новата база.