БДЖ ще увеличи с допълнителни вагони съставите на 118 влака, които пътуват по основните направления в страната. Увеличението на съставите на влаковете се прави с цел да бъде осигурено удобното придвижване на клиентите през празничните дни.
През периода от 30-и април до 7-и май националният железопътен превозвач ще предостави около 11 300 допълнителни места във влаковете, които се движат по най-натоварените маршрути. С увеличени състави по време на празниците ще се движат 26 бързи влака със задължителна резервация и 92 бързи влака.
Холдинг "Български държавни железници” ЕАД напомня на своите клиенти, че при закупуване на двупосочни билети, могат да ползват до 30 % намаление от редовната цена на билета в зависимост от различните търговски оферти на дружеството.
На 30-и април, 1-ви, 6-ти и 7-ми май допълнителни вагони са осигурени за съставите на влакове по направление София – Пловдив и обратно, както и за Пловдив – Варна и Варна – Пловдив.
Клиентите на Холдинг "Български държавни железници” ЕАД могат да получат подробна информация за свободните места във влаковете през празничните дни от служителите на гишетата „Информация” и билетните каси в железопътните гари и бюра в страната.