Злато, сребро и бронз донесоха каратеките на Петромакс от Сливен
Злато, сребро и бронз донесоха каратеките на Петромакс от Сливен / archiv.DarikNews

На 7 и 8 април в Спортна зала „Васил Левски" - град Сливен се проведе Национално Първенство по карате за деца, младша възраст.
Домакин на първенството бе КК „Аякс", а организатори Българската национална федерация карате. На първенството взеха участие 30 карате клуба от цялата страна с общо 330 състезатели.
Официалното откриването на първенството направи вицепрезидента на БНФК - г-н Русалин Русалинов, а кмета на град Сливен - г-н Милев направи кратко обръщение към състезателите и гостите в залата.
Каратеките на КБИ „Петромакс" - Плевен извоюваха 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия.
Отлично представяне направиха златните ни медалисти Станислав Цанов и Ивет Горанова. И двамата са във възрастова група - младша, родени 2000 година. Станислав игра в категория до 45 кг. на дисциплина кумите индивидуално.
По пътя си към финала, Стани надви опоненти на домакините, КК „Никон", КК „Странджа" и КК „Самурай". На финална среща игра с представител на КК „Странджа", когото надви с 2 точки разлика и стана шампион на категорията си.

Съотборничката му Ивет Горанова също стана шампион на дисциплина кумите индивидуално - в категория над 42 кг. За извоюването на златния си медал Ивет надви опоненти от КК „Приста", КК „Шурикен" и КК „Атнес".
Двамата кумите-шампиони пробваха уменията си и в дисциплина ката индивидуално.

Станислав стана вицешампион на дисциплината при момчетата, след победи над опоненти от КК „Аякс", КК „Икеда" и КК „Торнадо", но поради умора загуби на финалната среща от представител на КК „Шурикен".

Възпитаничката на СУ „Г. Бенковски" - Плевен със спорт карате - Ивет Горанова, се окичи с бронзов медал на състезателната стълбичка за награждаванията при тази дисциплина. В същата възрастова група, при дисциплина кумите индивидуално, чудесно представяне направи вицешампионката на категория до 42 кг. - Йоана Йорданова. Йоана демонстрира чудесни техники в играта си при всичките си срещи, но на финал загуби кимето си (фокуса си) на няколко пъти и даде златато на Доротея Настева от КК „Олимп".
Бронзови медалисти станаха и Теодор Димитров в категория до 40 кг. - кумите индивидуално, Дара Ганчева на ката индивидуално, Александър Николов в категория над 57 кг. - кумите индивидуално и Виктория Росева в категория над 50 кг.

На трето място се класира и отбора на клуба за дисциплина ката отборно момичета.
Бронзови медали получиха Ивет Горанова, Габриела Горанова и Виктория Росева.
Отлично представяне направиха и класиралите се на 5то място при дисциплина кумите индивидуално: Георги Ценов - категория до 57кг., Валентин Сачински в категория до 32 кг. и Дара Ганчева в категория до 35 кг. - момичета.
Националното в Сливен е силно първенство, не само заради големия брой на състезателите във всяка категория и дисциплина, но и заради наложителния контрол на техниките още на възраст - деца.
Каратеките на КБИ „Петромакс" продължават усилено тренировките си в зала „Бойни Изкуства", готвейки се за предстоящото първенство за деца, юноши и девойки - младша възраст - „Купа Компас", което ще се проведе на 21-22 април.