Викторина „Народните будители и аз проведоха в РИМ-Плевен
Викторина „Народните будители и аз проведоха в РИМ-Плевен / archive.dariknews

В навечерието на общонародния празник - Ден на народните будители в експозицията на Регионалния исторически музей в Плевен се проведе викторина „Народните будители и аз".

Със знанията си четвъртокласниците от училище „Христо Ботев" и училище „Отец Паисий" отдадоха почит на първите български просветители, книжовници и революционери, посветили живота си за пробуждането на българския дух и съзнание.

Учениците и от двата състезаващи се отбора демонстрираха отлични познания за делото на народните будители и за нестандартните и интересни въпроси бяха подготвили допълнителен материал, който не е засегнат в учебниците.
С отговорите си, в които се включваха и техни съученици от залата, отборите напомниха и се преклониха и пред паметта на будителите от Плевенския край.

Много бяха желаещите за финала на викторината, когато бяха изпълнени емоционални декламации на стихове, посветени на народните будители. Равностойното състезание и подготовката заслужено определи и двата отбора за победители.

Те получиха грамоти от Регионалния исторически музей.