Наследеното лошо състояние на пътната инфраструктура в областта и свършеното през последните месец-месец и половина представи пред журналисти областният управител Иван Новкиришки. Темата е водеща за “Посредник” днес. По оценката на губернатора, пътищата в областта са с оценка “задоволителен”.
Директорът на Областната дирекция на МВР в Плевен Светозар Илиев връчи коледни подаръци на децата на загинали и пострадали полицаи. Освен това, дойде новината и че комисар Илиев вече е на постоянна длъжност след официално издържан конкурс.
В “Посредник” ще научите и как Община Плевен прекрати 2 процедури за обществени поръчки заради становища на Агенцията по обществени поръчки.
От интервю с доц. Димитър Стойков, изпълнителен директор на УМБАЛ Плевен, разбираме, че за 2% от пациентите се харчат 300 милиона. От вътрешните страници е и новината, че проекти за закупуване на апаратура на стойност над 11 милиона лева подготвя ръководството на болницата. За реализацията им ще се търси финансиране и по програми на Евросъюза.
Кулинарни българо-румънски фантазии скрепиха партньорството между Плевен и Браила, четем още в “Посредник”. Това стана по време на посещението в града ни през миналата седмица на петима представители на румънското професионално готварско училище Bella Italia от Браила.
Финансов контрольор ще следи как работи областната управа, бюджетът на плевенската управа – орязан със 105 000 лева. Темата е водеща и за ежедневника “Посоки”. Финансов контрольор ще следи как работи службата на губернатора в Плевен в следващите четири години от мандата. Новината огласи пред медиите вчера лично областният управител на Плевен Иван Новкиришки, който обясни, че предложението за новата длъжност идва именно от Плевен.
От ВиК Плевен и областната управа оспорват метода за формиране цената на водата в Плевен, друг акцент от изданието днес. А мотивът за постъпката е, че за деривацията Черни Осъм, от която става захранването с вода за региона и която де факто се управлява от ВиК Ловеч, не са отчетени като фактор вложените инвестиции от страна на Плевен.
Община Плевен и синдикати подписаха колективен трудов договор за работещите в детските градини, пише още «Посоки». Увеличават годишната отпуска на непедагогическия персонал.