basket
basket / dariknews.archive
Баскетболистите на "Спартак" - Плевен постигнаха заслужена победа над гостите си от Варна - "Черно море Тича" в среща от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига, след като варненци отстъпиха със 77 - 93.

В началото на мача "Черно море Тича" взеха първата четвъртина с 26-22. Втората беше обаче за плевенчани с 22-13. Третата четвъртина беше равностойна с по 16 точки, а последната беше за домакините - "Спартак " - 33-22.
Броени минути преди края на срещата резултатът беше равен, но точно в последните 2 минути и половина, „Спартак“ направи победната серия от 11-2, което му осигури успеха.

Най-резултатен играч в мача бе Мартин Маринов от „Спартак“ с 29 точки, 8 асистенции и 3 борби.
Плевенчани вкараха 13 тройки от 31 опита, а гостите се отчетоха с 6 от 20 опита. /bgbasket.com/